Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) informacija, stresas yra 21 amžiaus epidemija. Covid pandemija, karo grėsmė sąlygoja nuolatinę įtampą. Patiriamas stresas pasak PSO įvardijamas kaip blogos sveikatos, traumų, psichikos ir elgsenos sutrikimų, skrandžio ir virškinimo ligų, vėžio, širdies ir kraujagyslių ligų, imuninių susirgimų, griaučių ligų, reprodukcinių sutrikimų, ir priešlaikinės mirties rizikos veiksnių lemiantį faktorių.

Stresas atlieka, lemiantį vaidmenį žmonių savijautai, sukelia socialinę, psichinę ir emocinę žalą. Asmens vidinė savijauta tiesiogiai susijusi su santykiais šeimoje, bei gyvenimo kokybe. Kuo geriau žmogus jaučiasi, tuo labiau gerėja santykiai su vaikais, sutuoktiniu, kolegomis. Nuo to, ar žmogus moka atžažinti stresą ar turi liūdesio, bei nerimo įveikos įgūdžių, priklauso ir gyvenimo kokybė. Darbe, namuose nuolatos susiduriama su situacijomis, kurios kelia didesnį ar mažesnį stresą ir įtampą. Streso ir įtampos neįmanoma išvengti, todėl labai svarbu mokėti tinkamai juos įveikti ar sublimuoti.

Būtina nuolat atnaujinti ir gilinti jau turimas žinias, keisti nusistovėjusius požiūrius, elgsenos, pagalbos ir savipagalbos būdus. Šiaulių rajono PSPC liepos, rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais vykdys projektą ,,Psichikos sveikatos stiprinimas Šiaulių rajone“, kurį finansuoja Šiaulių rajono savivaldybė. Projektas skirtas Šiaulių rajono bendruomenės narių ratui. Projekto dalyviai gaus struktūruotą informaciją apie streso, nerimo, depresijos ir savižudybės rizikos atpažinimą, galimus pagalbos būdus, pateikti praktinius pagalbos įrankius. Tokiu būdu bus kuriama, gyventojų poreikius tenkinanti paslaugų sistema.

DARBO LAIKAS

 

KURŠĖNŲ POLIKLINIKA

(8-41) 581157, +370 675 65595

pirmadienis - penktadienis
07:00 - 19:00 val.

GYDYTOJŲ DARBO LAIKAS

JSN Medis 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework